Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Łeba

Łeba jest popularną miejscowością wypoczynkową, położoną nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim, nad jeziorami Łebsko i Sarbsko. Odległość pomiędzy Warszawą a Łebą wynosi, w zależności od obranej trasy, 450 – 500 km. Z Warszawy do Łeby można dotrzeć własnym samochodem, pociągiem lub autobusem. Możliwy jest także przelot samolotem z Warszawy do Gdańska, a następnie podróż autobusem lub pociągiem do Łeby, ale jest to rozwiązanie dość kosztowne.

Podróż samochodem

Wybierając się do Łeby własnym samochodem mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Legionowo, Mławę, Ostródę, Elbląg, Gdańsk, Gdynię i Wejherowo. Na trasie tej poruszmy się drogą ekspresową S7, drogą krajową nr 7, drogą ekspresową nr 6 (obwodnica Trójmiasta) i drogą wojewódzką nr 213. Trasa ta nie zawiera odcinków płatnych, jej długość to ok. 450 km, a czas przejazdu ok. 5 – 6 godzin. Można również wybrać trasę biegnącą autostradą A1, przez Toruń, Grudziądz i Starogard Gdański. Jej długość to ok. 457 km, czas przejazdu ok. 5,5 godziny. Przejazd autostradą A1 jest płatny.

Podróż pociągiem

Popularnym sposobem dotarcia nad polskie morze jest pociąg. Jest to opcja tańsza, niż samochód, choć dłuższa i mniej komfortowa. W sezonie letnim z większych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk, czy Poznań do Łeby kursują pociągi bezpośrednie. W razie braku połączenia bezpośredniego najlepiej dostać się do Lęborka (ok. 30 km od Łeby), a stamtąd pociągiem lub autobusem do Łeby. Podróż do Lęborka z Warszawy trwa ok. 8 godzin.

Podróż autobusem

W sezonie letnim PKS udostępnia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Łeby. Podróż autobusem Bezpośrednim trwa ok. 9 godzin. W razie braku połączenia bezpośredniego można próbować dostać się do Gdańska lub Gdyni, a stamtąd do Łeby. Tanie przewozy na trasie Warszawa – Gdańsk oferuje firma Polski Bus.

Podróż samolotem

Przelot z Warszawy do Gdańska liniami LOT to wydatek rzędu kilkuset złotych. Od marca 2014 r. linie Ryanair planują otwarcie tanich połączeń na trasie Gdańsk – Warszawa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.