Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Tarnów - Warszawa

Odległość z Tarnowa do Warszawy wynosi ok. 300 km. Z Tarnowa do Warszawy można dostać się samochodem, pociągiem lub autobusem.

Podróż samochodem

Do wyboru jest kilka tras o podobnej długości i czasie przejazdu. Najkrótsza prowadzi przez Dąbrowę Tarnowską, Starachowice i Radom. Długość tej trasy to ok. 288 km. Druga możliwość to jazda przez Mielec, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Radom. Trasa ma  długość ok. 310 km. Trzecia trasa prowadzi przez Busko Zdrój, Kielce i Radom, a jej długość to ok. 311 km. Żadna z wymienionych tras nie zawiera odcinków płatnych. Czas przejazdu na każdej z nich mieści się w granicach 4 – 4,5 godziny.

Podróż pociągiem

Niestety nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Tarnowem a Warszawą. Podróż koleją jest co prawda tańsza, ale konieczność przesiadki wydłuża czas podróży. Najwygodniej jest zaplanować podróż z przesiadką w Krakowie. Czas podróży zależy od układu połączeń, ale należy się przygotować na minimum 5-godzinną podróż.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie autobusowe pomiędzy Tarnowem a Warszawą, obsługiwane przez PKS. Podróż trwa ok. 6,5 godziny. Istnieje również możliwość przejazdu z przesiadką, np. w Krakowie, skąd odjeżdżają do Warszawy autobusy PKS oraz Polski Bus. Inne możliwości to przesiadka w Rzeszowie lub Kielcach.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.