Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Zakopane

Szczecin i Zakopane dzieli dość duża odległość – ponad 700 km. Z tej przyczyny podróż pomiędzy tymi miastami trwa długo. Najszybszym, ale i najbardziej kosztownym środkiem transportu na tej trasie jest samochód. Dużo taniej wychodzi podróż pociągiem, niestety trwa ona dość długo. Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Szczecinem a Zakopanym – podróż wymaga kilku przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa ze Szczecina do Zakopanego prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Wrocław, Katowice i Kraków. Długość tej trasy to ok. 754 km, czas dojazdu ok. 7,5 – 8 godzin. Na odcinku od Wrocławia do Krakowa poruszamy się płatną autostradą A4. Możliwe jest ominięcie odcinka płatnego trasą równoległą przez Brzeg, Opole Gliwice i Olkusz lub Oświęcim, jednak wydłuża to czas podróży do ok. 10 – 11 godzin.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Szczecinem a Zakopanym. Podróż z przesiadką najczęściej odbywa się przez Kraków lub Warszawę. Czas przejazdu jest bardzo długi – kilkanaście godzin.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Szczecinem a Zakopanym. Podróż musi odbywać się z przesiadkami, np. w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie. Niestety Szczecin nie posiada zbyt wiele połączeń z tymi miastami, dlatego lepiej jest wybrać inny środek transportu.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.