Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Sosnowiec

Odległość ze Szczecina do Sosnowca wynosi ok. 580 km. Trasę pomiędzy tymi miastami najwygodniej pokonać samochodem lub pociągiem. Tańszym środkiem transportu jest pociąg. Ze względu na konieczność przesiadek i niewielką liczbę połączeń na tej trasie podróż autobusem jest mniej polecana.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa ze Szczecina do Sosnowca prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin, Wrocław i Katowice. Jej długość to ok. 588 km, czas przejazdu 5,5 – 6 godzin. Na odcinku od Wrocławia do Katowic poruszamy się płatną autostradą A4. Jeżeli chcemy ominąć odcinek płatny najkrótsza trasa prowadzi równolegle przez Brzeg, Opole i Gliwice. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą ekspresową S3 oraz drogami krajowymi nr 3 i 94.

Podróż pociągiem

Ze Szczecina do Sosnowca można dostać się z przesiadką w Warszawie, Wrocławiu lub Katowicach. Wybór połączeń jest dość duży. Czas dojazdu zależy od układu połączeń i rodzaju pociągu. Orientacyjnie wynosi on 10 – 12 godzin.

Podróż autobusem

Podróż autobusem ze Szczecina do Sosnowca wymaga kilku przesiadek. Z Wrocławia lub Łodzi można łatwo dostać się  do Katowic, a stamtąd do Sosnowca. Niestety nie ma zbyt wielu połączeń pomiędzy tymi miastami a Szczecinem, dlatego wygodniejsza jest podróż pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.