Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Kielce

Odległość ze Szczecina do Kielc wynosi ok. 620 km. Trasę pomiędzy tymi miastami najszybciej i najwygodniej pokonuje się samochodem. Połączeń autobusowych na tej trasie jest niewiele. Podróż pociągiem wymaga przesiadki i trwa dość długo.

Podróż samochodem

Jadąc samochodem ze Szczecina do Torunia mamy do wyboru kilka tras. Najszybsza prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Poznań, Łódź i Piotrków Trybunalski. Jej długość to ok. 625 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Na odcinku od Poznania do Łodzi poruszamy się płatną autostradą A2. Jeżeli chcemy ominąć autostradę najkrótsza trasa prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Poznań, Środę Wielkopolską, Turek, łask i Piotrków Trybunalski. Jej długość to ok. 616 km, czas przejazdu ok. 8 godzin.

Podróż autobusem

Podróż ze Szczecina do Kielc autobusem bezpośrednim trwa długo – ok. 10 godzin. Plusem jest cena, znacznie niższa od kosztu przejazdu samochodem. Połączenie jest obsługiwane przez PKS. Możliwy jest także przejazd z przesiadką w Łodzi, skąd jest dość duży wybór połączeń do Kielc.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Szczecinem a Kielcami. Podróż z przesiadką najczęściej odbywa się przez Warszawę, a więc drogą okrężną, ewentualnie przez Koszalin albo przez Poznań i Warszawę (2 przesiadki). Konieczność przesiadek i jazdy dłuższą drogą sprawia, że podróż trwa bardzo długo – 10 godzin lub dłużej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.