Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Częstochowa

Odległość ze Szczecina do Częstochowy w linii prostej wynosi ok. 430 km. Długość trasy samochodowej to ok. 570 – 600 km. Trasę ze Szczecina do Częstochowy najłatwiej i najszybciej pokonamy samochodem. Podróż pociągiem jest tańsza, ale wymaga co najmniej jednej przesiadki.

Podróż samochodem

Jadąc ze Szczecina do Częstochowy mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Poznań, Konin, Turek, Sieradz i Wieluń. Na odcinku od Świebodzina do Konina poruszamy się płatną autostradą A2. Długość trasy to ok. 572 km, czas przejazdu ok. 6,5 – 7 godzin. Można także wybrać wariant przez autostradę A4. Prowadzi on przez Gorzów Wielkopolski, Lubin, Wrocław, Strzelce Opolskie i Lubliniec. Na odcinku od Wrocławia do Strzelców Opolskich poruszmy się autostradą, na pozostałych odcinkach drogami krajowymi. Długość tej trasy to ok. 595 km, czas przejazdu ok. 6,5 – 7 godzin. Jeżeli chcemy całkowicie ominąć trasy płatne najkrótsza droga prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Poznań, Środę Wielkopolską, Ostrów Wielkopolski i Wieluń. Długość tej trasy to ok. 540 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą ekspresową S3, drogami krajowymi nr 92, 11 i 43 oraz drogami wojewódzkimi.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Szczecinem a Częstochową. Konieczna jest jedna lub dwie przesiadki, np. w Kutnie, Poznaniu i Kutnie, Łodzi i Koluszkach, Warszawie i Zawierciu, Wrocławiu i Zawierciu. Z tego powodu podróż trwa dość długo – od 9,5 do kilkunastu godzin. Plusem jest cena, niższa niż w przypadku podróży samochodem.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Szczecinem a Częstochową. Można próbować podróży przez Poznań, Wrocław lub Łódź, ale może to wymagać nawet kilku przesiadek. Dogodniejsza jest podróż pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.