Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Białystok

Szczecin i Białystok dzieli w linii prostej odległość ok. 580 km. Długość trasy samochodowej to ponad 700 km. Ze Szczecina do Białegostoku najłatwiej dostać się samochodem lub pociągiem. Mniej polecana jest podróż autobusem, ze względu na konieczność przesiadek.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa ze Szczecina do Białegostoku prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Poznań, Warszawę, Wyszków i Ostrów Mazowiecka. Jej długość to ok. 775 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Na odcinku ze Świebodzina do Warszawy poruszamy się płatną autostradą A2. Chcąc ominąć autostradę możemy wybrać trasę niemal równoległą przez Gorzów Wielkopolski, Poznań, Środę Wielkopolską, Turek, Warszawę, Wyszków i Ostrów Mazowiecka. Długość tej trasy to ok. 787 km, czas przejazdu ok. 9 godzin. Jeszcze inna możliwość to droga przez Koszalin, Słupsk, Gdynię, Gdańsk, Ostródę i Łomżę. Długość tej trasy to ok. 769 km, czas dojazdu ok. 9,5 godziny.

Podróż pociągiem

Ze Szczecina do Białegostoku można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką, najlepiej w Warszawie. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa 10 – 12 godzin. Podróż z przesiadką, przy dobrym układzie połączeń można zrealizować w podobnym czasie.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Szczecinem a Białymstokiem. Najwięcej autobusów do Białegostoku kursuje z Warszawy. Ze Szczecina do Warszawy trzeba jednak jechać z przesiadką, np. w Poznaniu, Pile, Gorzowie Wielkopolskim czy Łodzi. Dużo mniej skomplikowana jest podróż pociągiem, zwłaszcza, że Szczecin ma dobre połączenia kolejowe z największymi miastami.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.