Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Warszawa

Odległość pomiędzy Rzeszowem a Warszawą wynosi ok. 290 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Dostępne są także przeloty z Rzeszowa do Warszawy. Najbardziej optymalnym środkiem transportu jest autobus, ze względu na niską cenę i dużą ilość połączeń. Podróż pociągiem wymaga przesiadki. Podróż samochodem jest szybsza, ale bardziej droższa. Dla osób, którym zależy przede wszystkim na czasie najodpowiedniejszy będzie samolot.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Rzeszowa do Warszawy prowadzi przez Tarnobrzeg, Sandomierz, Lipsko i Kozienice. Jej długość to ok. 287 km, czas przejazdu ok. 4,5 - 5 godzin. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 9 i 79. Nie zawiera odcinków płatnych. Najszybsza trasa prowadzi natomiast przez Ostrowiec Świętokrzyski, Radom i Grójec. Jej długość to ok. 295 km, czas przejazdu ok. 4 – 4,5 godziny. Trasa nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Istnieje bardzo duży wybór połączeń pomiędzy Rzeszowem a Warszawą. Obsługuje je PKS, przewoźnicy prywatni i Polski Bus. Czas podróży wynosi 4,5 – 6 godzin, w zależności od przewoźnika i trasy. Najtańsze przejazdy oferuje Polski Bus.

Podróż pociągiem

Najlepszym rozwiązaniem jest przejazd z przesiadką w Krakowie, skąd jest duży wybór połączeń do Warszawy. Plusem podróży pociągiem jest korzystna cena, minusem długi czas podróży.

Podróż samolotem

Połączenia lotnicze pomiędzy Rzeszowem a Warszawą obsługuje LOT. Czas przelotu to ok. 55 minut.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.