Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Szczecin

Szczecin i Rzeszów dzieli spora odległość- ponad 700 km. Z tego powodu podróż samochodem jest dość kosztowna. Trasę pomiędzy Rzeszowem a Szczecinem taniej można pokonać pociągiem, choć wymaga to co najmniej jednej przesiadki. Jeżeli chodzi o przejazd autobusem, to trudno znaleźć dogodne połączenie – lepiej wybrać samochód lub pociąg.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Rzeszowa do Szczecina prowadzi przez Tarnów, Kraków, Katowice, Wrocław, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 831 km, czas dojazdu ok. 8,5 – 9 godzin. Na odcinku Kraków – Wrocław poruszamy się płatną autostradą A4. Jeżeli chcemy ominąć odcinki płatne najkrótsza trasa prowadzi przez Kielce, Piotrków Trybunalski, Poznań, i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 785 km, czas przejazdu ok. 10 – 10,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 9, 74, 12, 72, 92 i drogą ekspresową S3.

Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Szczecina, pozostałe to połączenia z minimum jedna przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim jest długa – trwa ok. 16,5 godziny. Plusem jest niska cena biletu. Podróż z przesiadką może się odbyć przez Kraków lub Katowice albo Kraków i Warszawę (2 przesiadki), skąd jest większy wybór połączeń do Szczecina.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych z Rzeszowa do Szczecina. Można spróbować przejazdu z przesiadką w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu lub Wrocławiu i Zielonej Górze. Połączeń autobusowych jest jednak niedużo. O ile z Rzeszowa do Łodzi, Warszawy i Wrocławia można tanio dostać się Polskim Busem, tak połączeń z tych miast do Szczecina jest dużo mniej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.