Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rybnik - Warszawa

Odległość pomiędzy Rybnikiem a Warszawą wynosi ok. 350 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najtańsza jest podróż koleją, ale zajmuje ona więcej czasu, niż jazda samochodem. Podróż autobusem wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Rybnika do Warszawy prowadzi przez Gliwice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. Jej długość to ok. 340 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą krajową nr 11, drogą krajową nr 1 i drogą ekspresową S8. Można także wybrać wariant przez Gliwice, Bytom i Siewierz. Odcinek pomiędzy Bytomiem a Siewierzem pokonujemy autostradą A1. Dalej trasa przebiega tak samo, jak w wariancie pierwszym.

Podróż pociągiem

Podróż z Rybnika do Warszawy koleją jest tańsza, ale dłuższa, niż podróż samochodem. Dostępne są połączenia bezpośrednie i z przesiadką. Czas podróży pociągiem bezpośrednim wynosi 5 – 5,5 godziny. W razie braku połączenia bezpośredniego najlepiej pojechać z przesiadką w Katowicach, gdzie jest duży wybór połączeń do Warszawy.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Rybnikiem a Warszawą. Najwygodniej dostać się do Katowic, a stamtąd do Warszawy. Tanie połączenia pomiędzy Katowicami a Warszawą oferuje firma Polski Bus. Kursy obsługiwane są również przez autobusy PKS.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.