Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Zakopane

Odległość z Poznania do Zakopanego wynosi ok. 550 km. Z Poznania do Zakopanego można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeżeli chodzi o tani przejazd to najlepiej wybrać autobus lub pociąg, choć podróż może wymagać przesiadek i zająć sporo czasu. Dużo szybciej i wygodniej trasę pomiędzy Poznaniem a Zakopanym pokonamy samochodem.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Poznania do Zakopanego prowadzi przez Wrocław, Katowice, Kraków, Myślenice i Nowy Targ. Jej długość to ok. 541 km, czas przejazdu 6 – 6,5 godziny. Na odcinku Wrocław – Kraków poruszamy się płatną autostradą A4. Chcąc ominąć odcinki płatne możemy zdecydować się na trasę przez Środę Wielkopolską, Gliwice, Tychy, Oświęcim, Rabkę – Zdrój i Nowy Targ. Długość tej trasy to ok. 487 km, czas przejazdu ok. 8 godzin. Inna możliwość to przejazd przez Wrocław, Opole, Gliwice, Tychy, Oświęcim, Rabkę – Zdrój i Nowy Targ. Długość tej trasy to ok. 503 km, czas przejazdu ok. 8 godzin.

Podróż autobusem

Dostępne są dwa bezpośrednie połączenia z Poznania do Zakopanego. Podróż trwa ok. 9,5 godziny. Podróż z przesiadką najlepiej zaplanować przez Kraków, Łódź lub Warszawę. Z tych miast do Zakopanego kursują autobusy PKS, przewoźnicy prywatni i Polski Bus. Z Poznania do Łodzi  i Warszawy można tanio dostać się Polskim Busem.
 
Podroż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Poznaniem a Zakopanym. Przesiadkę najlepiej zaplanować w Warszawie lub Krakowie. Minusem podróży pociągiem jest bardzo długi czas przejazdu – min. 11 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.