Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Toruń

Odległość z Poznania do Torunia wynosi ok. 150 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najbardziej optymalnym środkiem transportu jest pociąg ze względu na niski koszt i czas podróży podobny do czasu przejazdu samochodem.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Poznania do Torunia prowadzi przez Gniezno, Strzelno i Inowrocław. Jej długość to ok. 161 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny. Trasa prowadzi odcinkiem drogi ekspresowej S5 oraz drogą krajową nr 15. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Dostępny jest duży wybór połączeń kolejowych z Poznania do Torunia. Czas podróży to ok. 1,5 – 2,5 godziny. Cena jest przynajmniej o połowę niższa, niż koszt przejazdu autem.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Poznaniem a Toruniem. Dużo lepiej jest pokonać tę trasę pociągiem. Połączenie bezpośrednie (jedno w ciągu doby) obsługuje PKS. Czas podróży wynosi ok. 3 godziny. Plusem jest niska cena biletu. Można także pojechać z przesiadką w Bydgoszczy. Z Poznania do Bydgoszczy można dojechać Polskim Busem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.