Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Sosnowiec

Odległość z Poznania do Sosnowca wynosi ok. 350 km. Trasę pomiędzy Poznaniem a Sosnowcem możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najtaniej wychodzi podróż autobusem, choć wymaga ona przesiadek. Podróż pociągiem możliwa jest także tylko z przesiadką.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Poznania do Sosnowca prowadzi przez Wrocław i Katowice. Jej długość to ok. 376 km, czas przejazdu 4 – 4,5 godziny. Na odcinku Wrocław – Katowice poruszamy się płatną autostradą A4. Chcąc ominąć opłaty możemy wybrać wariant przez Środę Wielkopolską, Ostrów Wielkopolski, Wieluń i Częstochowę. Długość tej trasy to ok. 349 km, czas przejazdu 5 – 5,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 11, 43 i 1. Można także wybrać trasę drogami krajowymi nr 11 i 1 przez Ostrów Wielkopolski, Kluczbork i Lubliniec, która ma podobną długość i czas przejazdu.

Podróż autobusem

Podróż z Poznania do Sosnowca najlepiej zaplanować z przesiadką w Łodzi lub Wrocławiu. Z tych miast można dostać się do Katowic, a stamtąd komunikacją miejską lub busem do Sosnowca. Tanie przejazdy z Poznania do Łodzi i Wrocławia oraz z Wrocławie i Łodzi do Katowic oferuje Polski Bus. Na trasach tych kursuje także PKS i firmy prywatne.

Podróż z pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Poznania do Sosnowca. Możliwy jest przejazd z przesiadką w Katowicach, Częstochowie, Wrocławiu, ewentualnie Warszawie. Cena biletu jest niższa lub zbliżona do kosztu przejazdu samochodem, ale podróż trwa 6 godzin lub dłużej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.