Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Rzeszów

Odległość pomiędzy Poznaniem a Rzeszowem wynosi ok. 500 km. Możemy ją pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Podróż autobusem lub pociągiem wymaga przesiadek, ale jest tańsza od podróży samochodem.

Podróż samochodem

Jadąc z Poznania do Rzeszowa mamy do wyboru trasę przez autostradę A2 lub wariant bezpłatny, drogami krajowymi. Trasa z przejazdem autostradą prowadzi przez Konin, Łódź, Piotrków Trybunalski i Kielce. Na odcinku pomiędzy Łodzią a Poznaniem poruszamy się autostradą A2. Długość tej trasy to ok. 520 km, czas przejazdu ok. 6,5 – 7 godzin. Alternatywna trasa, z pominięciem płatnej autostrady, prowadzi przez Wrześnię, Turek, Uniejów, Łask, Piotrków Trybunalski, Kielce i Opatów. Jej długość to ok. 528 km, czas przejazdu ok. 7 – 7,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 9, 74, 12, 72 i 91 oraz drogami wojewódzkimi.

Podróż autobusem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie z Poznania do Rzeszowa obsługiwane przez PKS. Podróż trwa ok. 11 godzin ze względu na dużą ilość przystanków po drodze. Plusem jest cena biletu niższa, niż koszt paliwa przy podróży samochodem. Poza tym z Poznania do Rzeszowa można dojechać z przesiadką w Łodzi lub Warszawie, skąd do Rzeszowa kursują autobusy PKS, busy oraz Polski Bus.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Poznania do Rzeszowa – podróż musi się odbyć z minimum jedną przesiadką, najczęściej w Warszawie lub w Krakowie. Podróż zajmuje, w zależności od układu połączeń, od 9,5 nawet do ponad 15 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.