Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Kielce

Odległość z Poznania do Kielc wynosi ok. 350 km. Najszybciej trasę pomiędzy tymi miastami pokonamy samochodem. Podróż autobusem lub pociągiem wymaga przesiadki i jest przez to dłuższa, ale za to tańsza.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Poznania do Kielc prowadzi autostradą A2 do Łodzi, a następnie drogami krajowymi nr 1 i 74 przez Piotrków Trybunalski do Kielc. Autostrada A2 jest płatna. Chcąc ją ominąć możemy wybrać trasę przez Swarzędz, Wrześnię, Turek, Uniejów i Piotrków Trybunalski. Długość tej trasy to ok. 356 km, czas przejazdu ok. 5,5 godziny. Trasa o podobnej długości i czasie przejazdu prowadzi przez Swarzędz, Wrześnię, Konin, Turek i Piotrków Trybunalski.

Podróż pociągiem

Z Poznania do Kielc można dostać się z przesiadką w Warszawie. Wybór połączeń jest duży. Czas przejazdu zależy od układu połączeń i rodzaju pociągu (ekspres, pospieszny), ale jest to minimum 6,5 godziny.

Podroż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych z Poznania do Kielc. Przesiadkę najlepiej zaplanować w Łodzi, skąd do Kielc można dostać się autobusem PKS lub prywatnym busem. Z Poznania do Łodzi regularnie kursuje Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.