Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Gdynia

Odległość z Poznania do Gdyni wynosi ok. 330 km. Trasę pomiędzy tymi miastami najlepiej pokonać samochodem lub pociągiem. Podróż autobusem wymaga minimum jednej przesiadki.

Podróż samochodem

Jadąc z Poznania do Gdyni mamy do wyboru kilka tras. Najszybsza prowadzi przez Gniezno, Toruń, Grudziądz i Gdańsk. Jej długość to ok. 354 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. Na odcinku Toruń – Gdańsk poruszamy się płatną autostradą A1. Można także wybrać trasę przez  Bydgoszcz, Grudziądz i Gdańsk. Jej długość to ok. 331 km, czas dojazdu ok. 4,5 godziny. Jeżeli chcemy ominąć autostradę, to najkrótsza trasa prowadzi przez Gniezno, Bydgoszcz, Grudziądz, Gniew, Tczew i Gdańsk. Jej długość to ok. 336 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 5 i 91 oraz obwodnicą Trójmiasta.

Podróż pociągiem

Z Poznania do Gdyni można dostać się pociągiem bezpośrednim. Ilość połączeń w ciągu dnia jest dość duża. Podróż trwa ok. 4,5 godziny, cena biletu jest dużo niższa, niż koszt przejazdu samochodem.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Poznaniem a Gdynią. Podróż z przesiadką dobrze jest zaplanować przez Toruń lub Bydgoszcz. Firma Polski Bus oferuje tanie przejazdy z Torunia do Gdańska. Z Gdańska do Gdyni można łatwo dostać się Szybką Koleją Miejską.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.