Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Częstochowa

Odległość z Poznania do Częstochowy wynosi ok. 300 km. Z Poznania do Częstochowy można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Podróż pociągiem lub autobusem możliwa jest jedynie z przesiadką, ale w zamian za to koszty są niższe.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Poznania do Częstochowy prowadzi autostradą A2 do Łodzi, a następnie drogą krajową nr 1 przez Piotrków Trybunalski i Radomsko długość tej trasy to ok. 326 km, czas przejazdu ok. 3,5 – 4 godziny. Autostrada A2 jest płatna. Jeżeli chcemy ją ominąć to najszybsza trasa prowadzi przez Środę Wielkopolską, Jarocin, Ostrów Wielkopolski i Wileuń. Jej długość to ok. 280 km, czas przejazdu ok. 4 – 4,5 godziny.

Podróż pociągiem

Podróż z Poznania do Częstochowy możliwa jest jedynie z przesiadką, np. w Kutnie, Warszawie, Lublińcu, ewentualnie Katowicach. Koszt podróży jest mniejszy, niż koszt przejazdu samochodem, ale czas podróży to min 5 – 6 godzin.

Podróż autobusem

Autobusem z Poznania do Częstochowy można dostać się z przesiadką, najlepiej w Łodzi. Przejazdy z Poznania do Łodzi oferuje firma Polski Bus i PKS. Z Łodzi do Częstochowy można dostać się autobusem PKS.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.