Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Białystok

Odległość z Poznania do Białegostoku wynosi ok. 480 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Optymalny, jeżeli chodzi o cenę, jest przejazd pociągiem lub autobusem, ale podróż trwa dość długo. Szybciej dystans pomiędzy Poznaniem a Białymstokiem pokonamy samochodem, ale koszty są wtedy dużo wyższe.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Poznania do Białegostoku prowadzi autostradą A2 do Warszawy, a potem przez Wyszków, Ostrów Mazowiecka i Zambrów. Długość tej trasy to ok. 500 km, czas przejazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Autostrada A2 jest płatna. Chcąc zupełnie ominąć trasę płatną można wybrać wariant przez Gniezno, Włocławek, Płock, Pułtusk, Ostrów Mazowiecka i Zambrów. Długość tej trasy to ok. 490 km, czas przejazdu ok. 7 godzin.

Podróż autobusem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie z Poznania do Białegostoku. Podróż autobusem bezpośrednim trwa ok. 10 godzin. Podróż z przesiadką najlepiej zaplanować przez Warszawę. Tanie przejazdy na trasie Poznań – Warszawa i Warszawa – Białystok oferuje Polski Bus. Na trasach tych kursują także autobusy PKS i przewoźnicy prywatni.

Podróż pociągiem

Z Poznania do Białegostoku można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, większość to połączenia z przesiadką w Warszawie. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 6 godz. 45 min, krócej zatem, niż autobusem. Plusem jest także niska cena biletu.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.