Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Opole - Warszawa

Odległość pomiędzy Opolem a Warszawą wynosi ok. 320 km. Z Opola do Warszawy możemy dostać się samochodem, pociągiem lub autobusem. Podróż autobusem wymaga przesiadek. Podróż pociągiem jest tańsza, niż podróż samochodem, ale trwa dłużej i może wymagać przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Opola do Warszawy mamy do wybory kilka różnych tras. Najkrótsza prowadzi przez Kluczbork, Bełchatów, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 312 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. Prowadzi ona drogami krajowymi nr 45 i nr 8 oraz drogą ekspresową S8. Można także wybrać drogę w kierunku Lublińca, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego. Prowadzi ona drogą krajową nr 6, drogą krajową nr 1 i drogą ekspresową S8. Ma ona prawie taką samą długość jak trasa pierwsza – ok. 316 km i niemal identyczny czas przejazdu. Żadna z powyższych tras nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Z Opola do Warszawy możemy dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, trzeba się liczyć z koniecznością przesiadki, co wydłuża czas podróży. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 5,5 godziny. Jeżeli nie ma pociągu bezpośredniego najwygodniej jest jechać z przesiadką w Katowicach lub Wrocławiu.

Podróż autobusem

Z Opola do Warszawy kursują autobusy bezpośrednie. Wybór połączeń jest jednak niewielki. W razie braku bezpośredniego połączenia można pojechać z przesiadką we Wrocławiu, Częstochowie lub Katowicach. Z tych miast do Warszawy kursują autobusy firmy Polski Bus oraz PKS.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.