Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Olsztyn - Warszawa

Odległość z Olsztyna do Warszawy wynosi ok. 230 km. Z Olsztyna do Warszawy możemy dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Najbardziej opłacalna finansowo jest podróż autobusem. Podróż pociągiem jest tańsza, niż samochodem, ale jest dłuższa i może wymagać przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc samochodem z Olszyna do Warszawy mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Mławę, Nidzicę i Olsztynek. Nie zawiera odcinków płatnych. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą krajową nr 7, drogą ekspresową nr 7 oraz drogą krajową nr 51. Długość tej trasy to ok. 213 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Można także pojechać wariantem przez Legionowo, Pułtusk i Ciechanów. Trasa ta jest niewiele dłuższa – jej długość to 221 km, czas przejazdu jest dłuższy o ok. 30 minut.

Podróż autobusem

Tanie, bezpośrednie połączenia pomiędzy Olsztynem a Warszawą oferuje firma Polski Bus. Czas podróży to ok. 3 godziny.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie kolejowe z Olsztyna do Warszawy, ale jest to kurs przez Białystok i dlatego podróż jest bardzo długa - trwa ok. 8 godzin. Znacznie lepiej pojechać z przesiadką w Działdowie lub w Działdowie i Legionowie. Podróż trwa wtedy ok. 4 godzin. Cena biletu jest niższa, niż koszt paliwa podczas podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.