Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Zakopane

Odległość pomiędzy Łodzią a Zakopanym wynosi ok. 350 km. Trasę pomiędzy Łodzią a Zakopanym możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najbardziej kosztowna jest podróż samochodem, trzeba też wziąć pod uwagę, że na „zakopiance” często tworzą się korki. Tańszy jest przejazd autobusem lub pociągiem, ale wymaga on przesiadek. Mniej czasu zajmuje podróż autobusami.

Podróż samochodem

Trasa z Łodzi do Zakopanego prowadzi przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Dąbrowę Górniczą, Olkusz, Kraków, Myślenice, Nowy Targ i Biały Dunajec. Jej długość to ok. 357 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 1, 94, 7 i 47. Nie zawiera odcinków płatnych. Chcąc ominąć korki na wjeździe do Zakopanego możemy wybrać trasę przez Chochołów i Witów (droga wojewódzka nr 958). Można także wybrać trasę przez Katowice. Na odcinku Katowice – Kraków poruszamy się autostradą A4. Czas podróży skraca się o ok. 30 min, ale do ceny paliwa trzeba doliczyć jeszcze opłatę za autostradę.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Łodzi do Zakopanego. Najlepiej zaplanować podróż z przesiadką a Krakowie, skąd jest duży wybór połączeń do Zakopanego. Na trasie Łódź – Kraków kursuje Polski Bus, na trasie Kraków – Zakopane Polski Bus, PKS i firmy prywatne.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Łodzi do Zakopanego, konieczna jest przesiadka, najlepiej w Krakowie. Niestety podróż pociągiem jest długa – trwa ok. 10 godzin lub dłużej. Plusem jest cena biletu, znacznie niższa od kosztu paliwa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.