Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Rzeszów

Odległość z Łodzi do Rzeszowa wynosi ok. 300 km. Z Łodzi do Rzeszowa można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Zdecydowanie najszybsza jest podróż samochodem. Najtańszą alternatywą dla samochodu jest autobus. Podróż pociągiem możliwa jest tylko z przesiadkami.

Podróż samochodem

Jadąc z Łodzi do Rzeszowa mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Pabianice, Piotrków Trybunalski, Kielce, Opatów i Tarnobrzeg. Jej długość to ok. 317 km, czas dojazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 1, 74 i 9. Nie zawiera odcinków płatnych. Inna możliwość to trasa przez Tomaszów Mazowiecki, Radom i Ostrowiec Świętokrzyski. Jej długość to ok. 329 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Trasa prowadzi drogą krajową nr 48 i 9 oraz drogą wojewódzką nr 740. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Tanie, bezpośrednie połączenia pomiędzy Łodzią a Rzeszowem oferuje firma Polski Bus. Czas podróży wynosi ok. 8 godzin. Na trasie tej kursuje także autobus PKS.

Podróż pociągiem

Z Łodzi do Rzeszowa można dostać się jedynie z przesiadką, najczęściej w Warszawie lub Krakowie. Podróż jest długa i trwa minimum 8 godzin. Plusem jest cena biletu dużo niższa, niż koszt paliwa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.