Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Legnica - Warszawa

Odległość z Legnicy do Warszawy wynosi ok. 420 km. Trasę pomiędzy Legnicą a Warszawą możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Tańszą alternatywą dla samochodu jest autobus lub pociąg. Oba środki transportu wymagają przesiadki, zazwyczaj we Wrocławiu. Jeżeli zdecydujemy się na podróż autobusem możemy skorzystać z oferty tanich przejazdów Polskiego Busa.

Podróż samochodem

Jadąc z Legnicy do Warszawy mamy do wyboru kilka tras. Najszybsza prowadzi przez Wrocław i Oleśnicę w kierunku Poddębia, a następnie autostradą A2 do Warszawy. Autostrada A2 jest płatna. Jeżeli chcemy zupełnie ominąć odcinki płatne możemy wybrać trasę przez Wrocław, Oleśnicę, Łęczycę Łowicz i Sochaczew lub drogę przez Rawicz, Jarocin, Turek, Łęczycę, Łowicz i Sochaczew. Obie trasy mają podobną długość – ok. 415 km i czas przejazdu – ok. 6,5 godziny.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Legnicy do Warszawy. Najwygodniej zaplanować podróż przez Wrocław. Z Legnicy do Wrocławia można dostać się np. prywatnym busem. Tanie przejazdy z Wrocławia do Warszawy oferuje Polski Bus. Czas podróży z Legnicy do Wrocławia to ok. 1,5 godziny, a z Wrocławia do Warszawy ok. 6 godzin.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Legnicą a Warszawą. Podróż odbywa się najczęściej z przesiadką we Wrocławiu. Czas dojazdu zależy od układu połączeń. Orientacyjnie wynosi on ok. 7 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.