Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Lublin

Odległość pomiędzy Katowicami a Lublinem wynosi ok. 350 km. Z Katowic do Lublina można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Najsprawniej trasę pomiędzy tymi miastami pokonamy własnym samochodem. Taniej niż samochodem wychodzi podróż autobusem, ale czas dojazdu jest dłuższy. Podróż pociągiem wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Katowic do Lublina prowadzi przez Olkusz, Jędrzejów, Kielce, Skarżysko Kamienną, Radom i Puławy. Długość tej trasy to ok. 353 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Można także wybrać wariant przez autostradę A4. Trasa prowadzi wtedy przez Kraków, Tarnów, Mielec, Tarnobrzeg i Kraśnik. Długość tej trasy to ok. 376 km, czas przejazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Na odcinku Katowice – Kraków autostrada A4 jest płatna.

Podróż autobusem

Z Katowic do Lublina można dostać się autobusem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączenia obsługują głównie przewoźnicy prywatni. Podróż autobusem bezpośrednim trwa ok. 6 godzin. Autobusów bezpośrednich jest jednak niewiele. Najczęściej konieczna jest przesiadka w Krakowie lub Kielcach.

Podróż pociągiem

Podróż pociągiem jest tańsza, niż podróż samochodem, ale większość połączeń to połączenia z przesiadką w Warszawie, co sprawia, że podróż staje się długa. Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie Katowice – Lublin. Podróż trwa ok. 5,5 godziny.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.