Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Grudziądz - Warszawa

Odległość z Grudziądza do Warszawy wynosi ok. 230 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Zdecydowanie najszybszy jest samochód. Podróż  pociągiem wymaga przesiadki. Dostępnych jest kilka bezpośrednich połączeń autobusowych. Podróż autobusem lub pociągiem trwa dłużej, ale jest tańsza.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Grudziądza do Warszawy prowadzi przez Toruń, Lipno, Płońsk i Nowy Dwór Mazowiecki. Jej długość to ok. 251 km, czas dojazdu ok. 3 – 3,5 godziny. Na odcinku od Grudziądza do Torunia trasa biegnie płatną autostradą A1. Chcąc ominąć odcinek płatny z Grudziądza należy skierować się w stronę Golubia – Dobrzynia, a następnie Płońska i Nowego Dworu Mazowieckiego. Długość tej trasy to ok. 231 km, czas przejazdu ok. 3,5 godziny.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia z Grudziądza do Warszawy obsługiwane przez PKS. Podróż trwa ok. 4,5 godziny. Inna możliwość to podróż z przesiadką w Toruniu, skąd do Warszawy kursuje Polski Bus i PKS.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Grudziądza do Warszawy – konieczna jest co najmniej jedna przesiadka. Czas dojazdu zależy od układu połączeń, ale jest to co najmniej ok. 5 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.