Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gliwice - Warszawa

Odległość z Gliwic do Warszawy wynosi ok. 350 km. Z Gliwic do Warszawy można dojechać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najtańsza jest podróż autobusem lub pociągiem. Istnieją także połączenia lotnicze pomiędzy Warszawą a Katowicami, ale są one dość drogie.

Podróż samochodem

Jadąc z Gliwic do Warszawy samochodem mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Bytom, Częstochowę i Piotrków Trybunalski. Jej długość to 321 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą krajową nr 1 i drogą ekspresową S8. Trasa nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Dobrym sposobem na dotarcie z Gliwic do Warszawy jest pociąg. Dostępne są połączenia bezpośrednie, można także jechać z przesiadką w Katowicach, skąd wybór połączeń do Warszawy jest większy. Czas przejazdu pociągiem bezpośrednim to ok. 4 – 4,5 godziny.  Koszt biletu kolejowego jest nawet o połowę niższy, niż koszt paliwa.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Gliwicami i Warszawą. Trzeba najpierw dojechać do Katowic, a stamtąd do Warszawy. Tanie połączenia oferuje firma Polski Bus. Z Katowic do Warszawy kursują także autobusy PKS.

Podróż samolotem

Przeloty na trasie Katowice – Warszawa obsługuje LOT. Bilet w jedną stronę (bez promocji i ofert specjalnych) to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.