Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Warszawa

Odległość z Gdyni do Warszawy wynosi ok. 370 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Z lotniska w Gdańsku dostępne są również bezpośrednie loty do Warszawy – mogą z nich skorzystać osoby, którym najbardziej zależy na czasie. Dobrą alternatywą dla podróży samochodem jest przejazd pociągiem lub autobusem.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Gdyni do Warszawy prowadzi autostradą A1 przez Toruń, a następnie drogą krajową nr 10 przez Lipno, Płońsk i Nowy Dwór Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 378 km, czas dojazdu ok. 4- 4,5 godziny. Autostrada A1 jest płatna. Możemy ją ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz, a z Grudziądza pojechać w kierunku Brodnicy, a następnie przez Płońsk i Nowy Dwór Mazowiecki do Warszawy. Długość tej trasy to ok. 372 km, czas przejazdu 5 – 5,5 godziny. Kolejna możliwość to droga przez Gdańsk, Elbląg, Ostródę, Mławę i Nowy Dwór Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 372 km, czas dojazdu 4 – 4,5 godziny.

Podróż pociągiem

Z Gdyni do Warszawy można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Kutnie lub Olsztynie. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 5,5 – 7,5 godziny.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Gdyni do Warszawy, obsługiwane przez PKS. Podróż trwa ok. 6, 5 godziny. Zdecydowanie więcej połączeń do Warszawy jest dostępnych z Gdańska. Z Gdyni do Gdańska możemy się szybko i łatwo dostać Szybką Koleją Miejską. Z Gdańska do Warszawy regularnie kursuje Polski Bus. Czas dojazdu Polskim Busem z Gdańska do Warszawy to ok. 5 godzin.

Podróż samolotem

Z lotniska w Gdańsku dostępne są regularne połączenia do Warszawy, obsługiwane przez LOT. Czas przelotu wynosi ok. 1 godziny.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.