Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Elbląg - Warszawa

Odległość z Warszawy do Elbląga wynosi ok. 300 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Podróż pociągiem jest tańsza, ale trwa długo lub wymaga przesiadek. Optymalnym cenowo i czasowo środkiem transportu jest autobus.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Elbląga do Warszawy prowadzi przez Ostródę, Mławę i Nowy Dwór Mazowiecki. Jej długość to ok. 280 km, czas przejazdu ok. 3, 5 godziny. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Trasa przebiega drogą krajową nr 7 i drogą ekspresową nr 7. Można także wybrać wariant przez Ciechanów, Pułtusk i Legionowo. Trasa ta jest niewiele dłuższa – ma ok. 290 km, a czas przejazdu wynosi ok. 3,5 godziny.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia autobusowe pomiędzy Elblągiem a Warszawą. Podróż trwa ok. 4,5 godziny. Cena biletu jest dużo niższa niż koszt paliwa. Minusem jest bardzo niewielka ilość połączeń w ciągu dnia. Alternatywą jest podróż z przesiadką najpierw do Ostródy, a potem do Warszawy. Tanie połączenia OstródaWarszawa oferuje firma Polski Bus.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie kolejowe Elbląg – Warszawa, ale ponieważ jego trasa przebiega przez Białystok podróż jest bardzo długa – trwa ok. 10 godzin. Znacznie lepiej pojechać z przesiadką w Olsztynie, Malborku lub Gdańsku. Czas podróży jest wtedy krótszy, a cena niższa, niż koszt podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.