Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Chorzów - Warszawa

Odległość pomiędzy Chorzowem a Warszawą wynosi ok. 300 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeżeli chodzi o dojazd pociągiem lub autobusem najlepiej dostać się najpierw do Katowic. Nie ma z tym żadnego problemu – pomiędzy Chorzowem a Katowicami kursuje zwykła komunikacja miejska. Najtaniej z Katowic do Warszawy można dostać się autobusem. Trochę droższy jest przejazd pociągiem, ale jest on tańszy, niż przejazd autem, przy podobnym czasie przejazdu. W pobliżu Katowic znajduje się lotnisko Katowice – Pyrzowice, które obsługuje loty do Warszawy.

Podróż samochodem

Najszybsza i najkrótsza trasa z Katowic do Warszawy prowadzi przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki i Rawę Mazowiecką. Jej długość to ok. 301 km, czas przejazdu ok. 3,5 – 4 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 1 i 8 oraz drogą ekspresową S8. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Tanie przejazdy na trasie Katowice – Warszawa oferuje Polski Bus. Czas dojazdu wynosi ok. 5 godzin. Na trasie tej kursują także autobusy PKS.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Katowic do Warszawy. Czas podróży pociągiem pospiesznym wynosi ok. 4,5 godziny, ekspresem ok. 3 godzin.

Podróż samolotem

Lot z Katowic do Warszawy trwa ok. 50 minut. Połączenia  obsługuje LOT. Lotnisko w Pyrzowicach znajduje się ok. 30 km od Katowic i ok. 27 km od Chorzowa. Można do niego dotrzeć autobusem komunikacji miejskiej lub linią specjalną z Katowic.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.