Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Bielsko-Biała - Warszawa

Odległość z Bielska – Białej do Warszawy wynosi ok. 350 km. Z Bielska do Warszawy można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Tańsze od własnego samochodu są kolej i transport autobusowy. Dostępne są połączenia bezpośrednie lub z przesiadkami.

Podróż samochodem

Trasa z Bielska – Białej do Warszawy prowadzi przez Katowice, Piotrków Trybunalski i Tomaszów Mazowiecki. Długość tej trasy to ok. 345 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Przebiega drogą krajową nr 1 i drogą ekspresową S8.

Podróż pociągiem

Dostępne są bezpośrednie połączenia pomiędzy Bielskiem – Białą a Warszawą. Podróż pociągiem bezpośrednim, pospiesznym trwa ok.. 5 – 5,5 godziny. Można także pojechać najpierw do Katowic, a tam złapać pociąg ekspresowy do Warszawy. Podróż  może być wtedy trochę krótsza.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia autobusowe z Bielska do Warszawy obsługiwane przez PKS. Podróż autobusem bezpośrednim trwa ok. 8 godzin. Można też dojechać do Katowic, a stamtąd Polskim Busem pojechać do Warszawy.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.