Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Kielce

Odległość pomiędzy Wrocławiem a Kielcami wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 320 – 350 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybciej przebiega podróż samochodem. Taniej natomiast wychodzi podróż autobusem lub pociągiem. Korzystniej jest wybrać autobus ze względu na szybszy czas dojazdu i większą ilość połączeń.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Wrocławia do Kielc prowadzi przez Oleśnicę, Wieluń i Piotrków Trybunalski. Jej długość to ok. 318 km, czas dojazdu ok. 4,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 8 i nr 47. Nie zawiera odcinków płatnych. Najszybsza droga prowadzi autostradą A4 przez Gliwice, Piekary Śląskie, Zawiercie i Jędrzejów. Długość tej trasy to ok. 354 km, czas przejazdu ok. 4 – 4,5 godziny. Autostrada A4 jest płatna.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Wrocławia do Kielc. Podróż najwygodniej zaplanować z przesiadką w Katowicach lub Krakowie. Z Wrocławia do tych miast można dostać się PKS-em, Polskim Busem lub autobusem innej prywatnej firmy. Więcej bezpośrednich połączeń do Kielc znajdziemy w Krakowie. Obsługuje je PKS, Polski Bus i inni przewoźnicy prywatni.

Podróż pociągiem

Podróż pociągiem bezpośrednim z Wrocławia do Kielc trwa ok. 5,5 godziny. Połączeń bezpośrednich jest bardzo mało. Większość dostępnych połączeń to połączenia z przesiadką w Krakowie lub Katowicach. Podróż  z przesiadką jest długa – trwa od 7,5 godziny wzwyż.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.