Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Bydgoszcz

Odległość pomiędzy Rzeszowem a Bydgoszczą wynosi ok. 550 km. Najszybciej trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem. Niestety koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Tańszy jest przejazd autobusem lub pociągiem, ale wymaga przesiadek i przez to trwa dłużej.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Rzeszowa do Bydgoszczy prowadzi przez Kielce, Piotrków Trybunalski, Koluszki, Kutno, Włocławek i Toruń. Jej długość to ok. 540 km, czas przejazdu 7,5 – 8 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 9, 74, 1 i 10 oraz odcinkiem autostrady A1 (w przyszłości prawdopodobnie płatny).

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Rzeszowem a Bydgoszczą. Podróż z przesiadką można zaplanować w Toruniu, ewentualnie w Warszawie. Z Torunia wybór połączeń do Bydgoszczy jest większy. Z Rzeszowa do Torunia lub Warszawy można dostać się Polskim Busem lub autobusem PKS.

Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie Rzeszów – Bydgoszcz, cała reszta to połączenia z przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 10, 5 godziny. Podróż z przesiadką najczęściej odbywa się przez Warszawę lub z dwiema przesiadkami w Krakowie bądź Katowicach i w Warszawie. Plusem podróży pociągiem jest cena, niższa, niż koszt podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.