Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Zakopane

Odległość z Katowic do Zakopanego wynosi ok. 150 km. Dystans ten możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najsprawniej trasę pomiędzy Katowicami a Zakopanym pokonamy własnym samochodem. Podróż autobusem lub pociągiem jest dłuższa. Połączenia autobusowe i kolejowe to połączenia z przesiadką w Krakowie, ale ich ilość jest za to dość duża.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Katowic do Zakopanego prowadzi przez Mysłowice, Oświęcim, Wadowice, Rabkę – Zdrój, Nowy Targ i Biały Dunajec. Jej długość to ok. 163 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Trasa nie zawiera odcinków płatnych – w Mysłowicach należy zjechać na drogę wojewódzka w kierunku Oświęcimia. Dalej droga prowadzi drogami krajowymi nr 28 i 47. Możemy także wybrać wariant przez Kraków, Myślenice, Rabkę – Zdrój, Nowy Targ i Biały Dunajec. Długość tej trasy to ok. 178 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny, przy założeniu, że na odcinku Kraków – Zakopane (tzw. zakopianka) nie będzie korków. Jadąc tą trasą poruszamy się autostradą A4, która na odcinku Katowice – Kraków jest płatna.

Podróż autobusem

Połączenia pomiędzy Katowicami z Zakopanym to głównie połączenia z przesiadką w Krakowie. Ich wybór jest bardzo duży – trasy Katowice  - Kraków i Kraków – Zakopane obsługują autobusy PKS, Polski Bus i firmy prywatne. Koszt przejazdu jest niższy, niż przejazd samochodem i podobna lub niższa od ceny biletu kolejowego.

Podróż pociągiem

Z Katowic do Zakopanego można dostać się pociągiem z przesiadką w Krakowie. W przeciwieństwie do podróży samochodem lub autobusem nie grożą nam korki. Czas przejazdu z Katowic do Zakopanego to ok. 5,5 godziny lub dłużej. Wysokość ceny biletu zależy od rodzaju pociągu – ekspres, pospieszny lub REGIO, ale jest ona niższa, niż koszt paliwa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.