Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Kielce

Odległość pomiędzy Katowicami a Kielcami wynosi ok. 150 km. Z Katowic do Kielc można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Optymalnym środkiem transportu jest autobus, ze względu na dużą ilość połączeń i niską cenę. Korzystna cenowo jest też podróż pociągiem.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Katowic do Kielc prowadzi przez Będzin, Siewierz, Zawiercie i Jędrzejów. Jej długość to ok. 156 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 78 i nr 7. Można także wybrać wariant przez Olkusz, Miechów i Jędrzejów. Trasa ta ma podobną długość – 159 km i taki sam czas przejazdu. Prowadzi drogą krajową nr 94 i nr 7. Żadna z powyższych tras nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Bezpośrednie połączenia pomiędzy Katowicami a Kielcami obsługuje PKS i firmy prywatne. Podróż trwa ok. 2 godzin. Można także zaplanować podróż z przesiadką w Krakowie, skąd także jest spory wybór połączeń do Kielc.

Podróż pociągiem

Z Katowic do Kielc można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Czas podróży pociągiem bezpośrednim to ok. 2 – 3,5 godziny (w zależności od tego, czy jest to pociąg pospieszny, czy osobowy). Podróż z przesiadką odbywa się najczęściej przez Kraków lub Sędziszów. Cena biletu kolejowego jest nieco wyższa, niż cena biletu autobusowego.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.