Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Gdynia

Odległość pomiędzy Katowicami a Gdynią wynosi ok. 550 km. Dystans ten możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód, ale koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Tańszy jest przejazd pociągiem lub autobusem, choć są to połączenia z przesiadką.

Podróż samochodem

Jadąc samochodem z Katowic do Gdyni mamy do wyboru trasę przez autostradę A2 lub wariant z pominięciem dróg płatnych. Trasa z uwzględnieniem autostrady prowadzi przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Toruń, Grudziądz i Pruszcz Gdański. Jej długość to ok. 550 km, czas przejazdu ok. 6 – 6,5 godziny. Na odcinku Toruń – Gdańsk trasa prowadzi płatną autostradą A2. Chcąc ją ominąć możemy wybrać drogę przez Tarnowskie Góry, Kalisz, Konin, Inowrocław, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew. Długość tej trasy to ok. 586 km, czas przejazdu ok. 8-9 godzin. Prowadzi ona drogami krajowymi nr 11, 25, 5 i 91.

Podróż autobusem

Dobrym rozwiązaniem jest podróż z Katowic do Gdańska, a później przejazd Szybką Koleją Miejską (SKM) do Gdyni. Tanie przejazdy na trasie Katowice – Gdańsk oferuje firma Polski Bus. Podróż trwa ok. 9 godzin, a przejazd z Gdańska do Gdyni ok. 30 min. Koszt podróży jest niższy, niż koszt przejazdu samochodem lub pociągiem.

Podróż pociągiem

Z Katowic do Gdyni można się dostać z przesiadką np. w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, czy Kutnie. Podróż pociągiem jest długa – trwa ok. 9 godzin lub dłużej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.