Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Katowice - Białystok

Odległość z Katowic do Białegostoku wynosi ok. 500 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Połączenia kolejowe i autobusowe to połączenia z przesiadką. Taniej wychodzi przejazd autobusem. Najszybszym, ale i najdroższym środkiem transportu jest własny samochód.

Podróż samochodem

Jadąc z Katowic do Białegostoku mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Żyrardów, Warszawę i Wyszków. Jej długość to ok. 505 km, czas przejazdu ok. 5,5 godziny. Trasa prowadzi drogą krajową nr 1, drogą ekspresową S8, a na odcinku Żyrardów – Warszawa autostradą A2. Można także wybrać wariant przez Kielce i Radom. Długość tej trasy to ok. 537 km, czas przejazdu ok. 6,5 – 7 godzin. Trasa prowadzi drogą krajową nr 7 i nr 8 oraz drogami ekspresowymi S7 i S8.

Podróż autobusem

Z Katowic do Białegostoku można dostać się z przesiadką w Warszawie. Dogodne i tanie połączenia oferuje firma Polski Bus. Podróż z Katowic do Warszawy trwa ok. 4,5 godziny, a z Warszawy do Białegostoku ok. 3,5 godziny. Z Warszawy do Białegostoku kursują także autobusy PKS i prywatne busy.

Podróż pociągiem

Za Katowic do Białegostoku można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Warszawie.  Połączeń bezpośrednich jest bardzo mało. Pociąg bezpośredni z Katowic do Białegostoku jedzie ok. 7,5 – 8 godzin. Czas podróży z przesiadką zależy od rodzaju pociągu (ekspres, pospieszny) i układu połączeń, ale jest to min. 6 – 6,5 godziny. Cena biletu kolejowego jest niższa, niż cena paliwa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.