Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Bydgoszcz - Sosnowiec

Odległość z Bydgoszczy do Sosnowca wynosi ok. 400 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Taniej wychodzi podróż pociągiem lub autobusem, ale jest ona dłuższa i wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Bydgoszczy do Sosnowca mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko i Częstochowę. Jej długość to ok. 403 km, czas przejazdu ok. 5 – 5,5 godziny. Trasa biegnie droga krajową nr 10 i 1 oraz fragmentem autostrady A1. Nie zawiera odcinków płatnych. Można także wybrać wariant przez Inowrocław, Konin, Łódź, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Długość tej trasy to ok.  416 km, czas przejazdu ok. 5,5 godziny. Trasa obejmuje płatny odcinek autostrady A2.

Podróż pociągiem

Z Bydgoszczy do Sosnowca można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Częstochowie albo Warszawie. Połączeń bezpośrednich jest niewiele. Podróż trwa ok. 7,5 godziny.

Podróż autobusem

Jeżeli chodzi o połączenia autobusowe najłatwiej dostać się najpierw do Katowic a potem komunikacją miejską do Sosnowca. Z Bydgoszczy do Katowic można dostać się przez Łódź lub Toruń.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.