Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Bydgoszcz - Gdynia

Odległość z Bydgoszczy do Gdyni wynosi ok. 200 km. Trasę pomiędzy tymi miastami najłatwiej pokonać samochodem lub pociągiem. Połączeń autobusowych jest mniej. Podróż pociągiem jest tańsza, niż samochodem, a czas dojazdu jest niewiele dłuższy. Przejazd autobusem wychodzi jeszcze taniej, ale może wymagać przesiadki w Gdańsku.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Bydgoszczy do Gdyni prowadzi przez Świecie i Grudziądz, a następnie autostradą A1 do Gdańska i Gdyni. Jej długość to ok. 191 km, czas dojazdu ok. 2 – 2,5 godziny. Autostrada A1 jest płatna. Można ją ominąć przez Grudziądz, Gniew i Tczew (droga nr 91). Czas dojazdu wynosi wtedy ok. 3 godzin.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Bydgoszczy do Gdyni. Czas dojazdu to ok. 2,5 – 3,5 godziny. Cena biletu jest blisko połowę niższa, niż koszt paliwa na tej trasie.

Podróż autobusem

Z Bydgoszczy do Gdyni można dostać się z przesiadką w Świeciu, Grudziądzu lub Gdańsku. Z Gdańska do Gdyni można łatwo i szybko dostać się Szybką Koleją Miejską (SKM). Jeżeli chodzi o cenę to najtańsza jest oferta Polskiego Busa na trasie Bydgoszcz – Gdańsk.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.