Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Bydgoszcz - Częstochowa

Odległość z Bydgoszczy do Częstochowy wynosi ok. 330 km. Z Bydgoszczy do Częstochowy najłatwiej dojechać samochodem. Niestety koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Taniej wychodzi podróż pociągiem lub autobusem. Bardziej polecany jest autobus, ze względu na krótszy czas dojazdu i niższą cenę.

Podróż samochodem

Jadąc z Bydgoszczy do Częstochowy mamy do wyboru kilka tras. Najkrótsza prowadzi przez Inowrocław, Koło, Łódź, Piotrków Trybunalski i Radomsko. Jej długość to ok. 337 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Na odcinku od Koła do Łodzi poruszamy się płatną autostradą A2. Inna możliwość to trasa przez Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski i Radomsko. Długość tej trasy to ok. 341 km, czas dojazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Biegnie ona drogami krajowymi nr 10 i 1 oraz fragmentem autostrady A1. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Częstochowy. Podróż trwa ok. 5,5 godziny. Do Częstochowy można się również dostać z przesiadką w Toruniu, Łodzi lub Warszawie. Tanie połączenia z Warszawy do Częstochowy obsługuje Polski Bus. Na pozostałych trasach kursują autobusy PKS i inni przewoźnicy prywatni.

Podróż pociągiem

Z Bydgoszczy do Częstochowy można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 6,5 godziny, ale takich połączeń jest niewiele. Pozostaje zatem podróż z przesiadką w Warszawie lub Warszawie i Zawierciu. Taka podróż trwa dość długo – ok. 9 godzin. Plusem jest cena – dużo niższa, niż koszt podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.