Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Lublin - Zakopane

Odległość z Lublina do Zakopanego wynosi w linii prostej ok. 300 km. Długość trasy samochodowej to ok. 390 km. Trasę pomiędzy Lublinem a Zakopanym można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Dobrą alternatywą dla samochodu jest autobus. Podróż co prawda wymaga przesiadki, ale połączeń jest dużo i cena biletu jest korzystna. Podróż pociągiem jest mniej polecana ze względu na długi czas dojazdu.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Lublina do Zakopanego prowadzi przez Tarnobrzeg, Mielec, Tarnów, Kraków, Myślenice i Nowy Targ. Jej długość to ok. 392 km, czas dojazdu ok. 5,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 4, 7 i 47, fragmentem autostrady A4 (Tarnów – Kraków) i drogami wojewódzkimi. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Z Lublina do Zakopanego najłatwiej dostać się z przesiadką w Krakowie, skąd jest bardzo duży wybór połączeń do Zakopanego. Z Lublina do Krakowa kursują autobusy PKS i przewoźnicy prywatni, z Krakowa do Zakopanego PKS, Polski Bus i inne firmy prywatne.

Podróż pociągiem

Podobnie jak w przypadku podróży autobusem najlepiej dostać się do Zakopanego z przesiadką w Krakowie. W odróżnieniu od komunikacji autobusowej pociągów do Zakopanego jest dużo mniej, a podróż trwa dużo dłużej – może to być nawet 10 – 12 godzin. Plusem jest cena, niższa niż koszt podroży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.