Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Zakopane - Toruń

Odległość z Zakopanego do Torunia wynosi ok. 530 km. Trasę miedzy Zakopanym a Toruniem można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Tańszą alternatywą dla samochodu jest autobus. Podróż pociągiem jest mniej polecana ze względu na długi czas podróży i konieczność przesiadek.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Zakopanego do Torunia prowadzi przez Nowy Targ, Kraków, Katowice, Częstochowę, Łódź i Włocławek. Jej długość to ok. 537 km, czas dojazdu ok. 7 – 7,5 godziny. Na odcinku Kraków – Katowice poruszamy się płatną autostradą A4. Możemy ją ominąć przez Olkusz i Dąbrowę Górniczą (droga krajowa nr 94)  lub Krzeszowice i Jaworzno (droga krajowa nr 79).
 
Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia z Zakopanego do Torunia, obsługiwane przez PKS i przewoźników prywatnych. Czas podróży wynosi ok. 9 – 10 godzin. Można także dostać się do Torunia z przesiadką w Krakowie. Tanie przejazdy na trasach Zakopane – Kraków i Kraków Toruń oferuje Polski Bus.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych z Zakopanego do Torunia. Większość dostępnych połączeń to połączenia z dwiema przesiadkami w Krakowie i Warszawie lub Warszawie i Kutnie. Czas podróży zależy od układu połączeń, ale jest to minimum 10,5 godziny.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.