Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Zakopane - Sosnowiec

Odległość pomiędzy Zakopanym a Sosnowcem wynosi ok. 180 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najtańszym środkiem transportu jest autobus. Podróż pociągiem jest mniej polecana ze względu na długi czas podróży. Czas podróży samochodem jest podobny do czasu dojazdu autobusem, ale jej koszt jest dużo wyższy.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Zakopanego do Sosnowca prowadzi przez Nowy Targ, Myślenice, Kraków i Katowice. Jej długość to ok. 180 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Na odcinku Kraków – Katowice poruszamy się płatną autostradą A4. Możemy ją ominąć przez Olkusz lub Krzeszowice.

Podróż autobusem

Najłatwiej dostać się najpierw do Katowic, a potem komunikacją miejską do Sosnowca. Tanie przejazdy z Zakopanego do Katowic oferuje Polski Bus. Na trasie tej kursują także autobusy PKS. Inna możliwość to podróż do Katowic z przesiadką w Krakowie. Można wtedy skorzystać z oferty PKS, Polskiego Busa i innych firm prywatnych.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Zakopanym a Sosnowcem. Dostępne połączenia to połączenia z przesiadką w Krakowie i Katowicach. Czas podróży zależy od układu połączeń, ale jest to zazwyczaj ok. 7 godzin lub dłużej.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.