Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Zakopane - Gdynia

Odległość pomiędzy Zakopanym a Gdynią wynosi ok. 700 km. Z tej przyczyny podróż pomiędzy tymi miastami jest długa. Koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Dużo taniej wychodzi podróż pociągiem lub autobusem. Jeżeli chodzi o cenę i ilość połączeń lepszym wyborem jest podróż autobusem.

Podróż samochodem

Najkrótsza droga z Zakopanego do Gdyni prowadzi przez Kraków, Katowice, Częstochowę, Łódź, Toruń i Gdańsk. Jej długość to ok. 716 km, czas dojazdu ok. 8 - 9 godzin. Jadąc tą trasą poruszamy się płatnymi autostradami A4 (Kraków – Katowice) i A1 (Toruń – Gdańsk). Drogi płatne możemy ominąć: autostradę A4 przez Olkusz (droga nr 94) lub Krzeszowice (droga nr 79), autostradę A1 przez Grudziądz i Tczew (droga nr 91).

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Zakopanego do Gdyni. Podróż trwa ok. 13 – 14 godzin. Do Gdyni można się także dostać z przesiadką. Najłatwiej pojechać do Krakowa i tam wsiąść w autobus do Gdyni lub do Gdańska, a z Gdańska do Gdyni dostać się Szybką Koleją Miejską. Tanie przejazdy na trasie Zakopane – Kraków, Kraków – Gdańsk oferuje Polski Bus.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Zakopanego do Gdyni. Podróż jest bardzo długa – trwa ponad 16 godzin. Pozostałe połączenia to połączenia z dwiema przesiadkami w Krakowie i Warszawie. Z Zakopanego kursuje także bezpośredni pociąg do Gdańska, z którego można się potem przesiąść na Szybką Kolej Miejską. Plusem podróży pociągiem jest cena o ok. 1/3 niższa, niż koszt podróży samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.