Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Sosnowiec - Kielce

Odległość z Sosnowca do Kielc wynosi ok. 150 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy szybko i stosunkowo niedrogo pokonać samochodem. Dobrą alternatywą dla samochodu jest autobus lub pociąg, ze względu na niższą cenę i dużą ilość połączeń.

Podróż samochodem

Jadąc z Sosnowca do Kielc mamy do wyboru kilka tras o podobnej długości i czasie przejazdu. Pierwsza możliwość to trasa przez Zawiercie i Jędrzejów, prowadząca drogą krajową nr 78. Druga to trasa przez Olkusz, Miechów i Jędrzejów drogami krajowymi nr 94 i 7. Trzecia opcja to podróż przez Ogrodzieniec, Szczekociny i Jędrzejów drogą wojewódzką nr 794 i drogą krajową nr 78.  Wszystkie te trasy mają długość ok. 150 km, a czas dojazdu wynosi ok. 2 – 2,5 godziny.

Podróż autobusem

Najłatwiej jest dostać się najpierw komunikacją miejską do Katowic, a stamtąd do Kielc. Bezpośrednie połączenia obsługiwane są przez PKS i firmy prywatne. Czas dojazdu wynosi ok. 3 godzin. Można także dotrzeć do Kielc z przesiadką w Krakowie. Wtedy oprócz PKS i różnych firm prywatnych można skorzystać z oferty Polskiego Busa.

Podróż pociągiem

Z Sosnowca do Kielc można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Katowicach. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 1,5 godziny. Połączeń z Sosnowca do Katowic jest dużo, więc przesiadka nie sprawia większych problemów. Podróż z Katowic do Kielc trwa ok. 2- 3 godziny. Z Katowic do Kielc można również dotrzeć z przesiadką w Krakowie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.