Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Sosnowiec

Odległość z Rzeszowa do Sosnowca wynosi ok. 250 km. Trasę z Rzeszowa do Sosnowca możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najtaniej wychodzi podróż autobusem lub pociągiem, najszybciej samochodem.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Rzeszowa do Sosnowca prowadzi przez Tarnów, Kraków i Katowice. Jej długość to ok. 260 km, czas przejazdu ok. 2,5 – 3 godziny. Trasa prowadzi drogą krajową nr 4 i autostradą A4. Na odcinku Kraków – Katowice autostrada A4 jest płatna. Jeżeli chcemy ominąć odcinek płatny możemy wybrać trasę przez Tarnów, Kraków, Olkusz i Dąbrowę Górniczą lub Kraków, Krzeszowice i Jaworzno. Długość obu tych tras to ok. 240 km, czas przejazdu ok. 4 godzin.

Podróż autobusem

Najlepszym rozwiązaniem jest przejazd do Katowic, a stamtąd komunikacją miejską do Sosnowca. Tanie przejazdy na trasie Rzeszów – Katowice oferuje firma Polski Bus. Na trasie tej kursują także inne firmy prywatne. Inną możliwością jest podróż z przesiadką w Krakowie, skąd jest duży wybór połączeń do Katowic.

Podróż pociągiem

Podobnie jak w przypadku podróży autobusem najlepiej najpierw dostać się do Katowic, a stamtąd do Sosnowca. Wybór połączeń z Rzeszowa do Katowic jest dość duży. Czas podróży z Rzeszowa do Katowic to ok. 4,5 – 5 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.