Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Gdynia

Rzeszów i Gdynię dzieli spora odległość – ponad 600 km. Najszybciej trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem. Niestety koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Lepszym pomysłem jest podróż autobusem. Przejazd trwa długo, ale jego koszt jest dużo niższy. Podróż pociągiem jest tańsza, niż samochodem, ale wymaga minimum jednej przesiadki.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Rzeszowa do Gdyni prowadzi przez Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Żyrardów, Włocławek, Toruń, Grudziądz i Gdańsk. Jej długość to ok. 690 km, czas podróży 8 – 8,5 godziny. Na odcinku Toruń – Gdańsk poruszamy się płatną autostradą A1. Najkrótsza trasa z Rzeszowa do Gdyni prowadzi natomiast przez Kielce, Piotrków Trybunalski, Koluszki, Włocławek, Toruń i Gdańsk. Tak jak pierwsza trasa prowadzi przez autostradę A1. Jej długość to ok. 676 km, czas przejazdu ok. 8,5 – 9 godzin. Jeżeli chcemy ominąć drogi płatne  najkrótsza i najszybsza trasa prowadzi przez Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Warszawę, Ostródę, Elbląg i Gdańsk. Jej długość to ok. 673 km, czas przejazdu 8,5 – 9 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 9 i 7 oraz odcinkami drogi ekspresowej S7.

Podróż autobusem

Dobrym pomysłem jest dostanie się z Rzeszowa do Gdańska a następnie przejazd do Gdyni Szybką Koleją Miejską (SKM). Bezpośrednie przejazdy z Rzeszowa do Gdańska oferuje firma Polski Bus. Czas podróży jest dość długi – ok. 13,5 godziny. Przejazd z Gdańska do Gdyni trwa ok. 20 – 30 minut. Możemy także próbować podróży z przesiadką w Lublinie lub Warszawie. Czas podróży tym sposobem jest podobny, cena podobna lub wyższa. Połączeń autobusowych z Lublina lub Warszawy do Gdyni jest niewiele, dlatego najbardziej optymalny wydaje się wariant przez Gdańsk.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych z Rzeszowa do Gdyni. Podróż może odbywać się z jedną przesiadką, np. w Katowicach lub Krakowie, albo z dwoma przesiadkami, najlepiej w Krakowie i Warszawie. Ze względu na konieczność przesiadek podróż trwa bardzo długo – kilkanaście godzin (12 – 16).

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.