Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Rzeszów - Częstochowa

Odległość z Rzeszowa do Częstochowy wynosi ok. 300 km. Możemy ją pokonać własnym samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest podróż autobusem ze względu na niski koszt i duży wybór połączeń. Przejazd pociągiem jest tańszy, niż podróż samochodem, ale połączeń jest mniej.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Rzeszowa do Częstochowy prowadzi przez Tarnów, Kraków, Katowice, Dąbrowę Górniczą i Siewierz. Jej długość to ok. 318 km, czas podróży ok. 3,5- 4 godziny. Z Krakowa do Katowic poruszmy się płatną autostradą A4. Jeżeli chcemy ominąć autostradę najkrótsza trasa prowadzi przez Dębicę, Busko – Zdrój, Jędrzejów, Szczekociny i Złoty Potok. Jej długość to ok. 278 km, czas dojazdu ok. 4 – 4,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 78, 73 i 46.

Podróż autobusem

Z Rzeszowa do Częstochowy możemy się dostać z przesiadką w Katowicach lub Krakowie. Z obu tych miast wybór połączeń do Częstochowy jest duży. Możemy skorzystać z oferty PKS, Polskiego Busa lub innych firm prywatnych. Podróż trwa ok. 5 – 6 godzin.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Rzeszowa do Częstochowy. Najlepiej zaplanować podróż z przesiadką w Katowicach. Cena biletu kolejowego jest podobna do ceny biletu autobusowego, z tym, że wybór połączeń jest mniejszy.
 

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.