Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Radom - Sosnowiec

Odległość z Radomia do Sosnowca wynosi ok. 230 km. Trasę pomiędzy Radomiem a Sosnowcem można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu na tej trasie jest samochód. Tańszy jest dojazd pociągiem lub autobusem, ale podróż wymaga zazwyczaj co najmniej jednej przesiadki i przez to trwa dłużej.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Radomia do Sosnowca prowadzi przez Kielce, Jędrzejów i Zawiercie. Jej długość to ok. 227 km, czas dojazdu ok. 3 – 3,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 7 i 78 oraz odcinkiem drogi ekspresowej S7. Nie zawiera odcinków płatnych. Inna możliwość to trasa przez Kielce, Jędrzejów, Miechów, Olkusz i Dąbrowę Górniczą. Jej długość to ok. 229 km, czas dojazdu ok. 3 – 3,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 7 i 94 oraz odcinkiem drogi ekspresowej S7. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Dostępne są bezpośrednie połączenia z Radomia do Sosnowca, jest ich jednak niewiele. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 3,5 godziny. Pozostałe połączenia to połączenia z przesiadką w Warszawie. Ze względu na okrężną trasę taka podróż zajmuje sporo czasu – orientacyjnie 5 -7 godzin.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń z Radomia do Sosnowca. Najwygodniej dostać się najpierw do Katowic, a stamtąd komunikacją miejską do Sosnowca. Z Radomia do Katowic można dostać się z przesiadką w Krakowie lub Kielcach. Połączenia obsługują przede wszystkim firmy prywatne oraz PKS. Jadąc przez Kraków można dodatkowo skorzystać z oferty Polskiego Busa.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.