Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Toruń

Odległość z Gdyni do Torunia wynosi ok. 200 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Najtaniej wychodzi podróż autobusem, choć najczęściej wymaga ona przesiadek. Podróż pociągiem jest także korzystna cenowo, ale trwa dłużej.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Gdyni do Torunia prowadzi autostradą A1. Długość tej trasy to ok. 194 km, czas przejazdu ok. 2 godziny. Autostrada A1 jest płatna. Możemy ją ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz. Długość tej trasy to ok. 210 km, czas dojazdu ok. 3 godziny. Można także pojechać przez Pruszcz Gdański, Starogard Gdański, Grudziądz i Świecie. Długość tej trasy to ok. 213 km, czas dojazdu ok. 3 godziny.

Podróż autobusem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie z Gdyni do Torunia. Podróż trwa ok. 3,5 godziny. Ponieważ dostępne jest tylko jedno takie połączenie w ciągu doby zazwyczaj konieczna jest przesiadka. Najłatwiej dostać się z Gdyni do Gdańska Szybką Koleją Miejską, a w Gdańsku wsiąść do bezpośredniego autobusu do Torunia. Można wtedy skorzystać z oferty tanich przejazdów Polskiego Busa. Czas podróży z Gdańska do Torunia to ok. 2,5 godziny, z Gdyni do Gdańska ok. 30 min.

Podróż pociągiem

Z Gdyni do Torunia można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Bydgoszczy. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, zdecydowanie więcej jest połączeń z przesiadką. Czas podróży pociągiem bezpośrednim to ok. 3,5 – 4 godziny, z przesiadką ok. 4 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.