Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdynia - Sosnowiec

Odległość pomiędzy Gdynią a Sosnowcem wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 550 – 630 km. Trasę pomiędzy Gdynią a Sosnowcem możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Zarówno podróż pociągiem, jak i podróż autobusem wymagają przesiadek. Czas dojazdu jest podobny, koszt podróży autobusem może być niższy, niż koszt dojazdu pociągiem.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Gdyni do Sosnowca prowadzi przez Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Jej długość to ok. 543 km, czas dojazdu ok. 6,5 godziny. Na odcinku Gdańsk – Toruń poruszamy się płatną autostradą A1. Możemy ją ominąć drogą krajową nr 91 przez Tczew i Grudziądz. Inna możliwość to trasa przez Gdańsk, Elbląg, Ostródę, Warszawę, Piotrków Trybunalski i Częstochowę. Długość tej trasy to ok. 637 km, czas dojazdu ok. 7,5 godziny. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 7, 50 i 1 oraz drogami ekspresowymi S7 i S8. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Gdynią a Sosnowcem. Najłatwiej dostać się z Szybką Koleją Miejską z Gdyni do Gdańska, następnie z Gdańska do Katowic, a z Katowic komunikacją miejską do Sosnowca. Na trasie Gdańsk – Katowice można skorzystać z oferty tanich przejazdów Polskiego Busa. Orientacyjny czas podróży z Gdańska do Katowic to ok. 9 godzin.

Podróż pociągiem

Z Gdyni do Sosnowca można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 10,5 godziny. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, dlatego zazwyczaj konieczna jest przesiadka w Warszawie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.